Kuvaus
Tehokkaalla 1,2 kW hiiliharjattomalla moottorilla ja suorituskykyisellä PX-matalaprofiiliketjulla varustettu akkukäyttöinen
CS 700e -moottorisaha leikkaa helposti pienet puut sekä pienet ja keskisuuret oksat.
Ja käyttämällä vain yhtä 48 V ePower-akkua voit nauttia mahtavista tuloksista ilman raskaiden polttomoottorityökalujen melua, tärinää ja painoa.
Kaikki tässä STIGAn 7-sarjaan kuuluvassa moottorisahassa on suunniteltu tekemään leikkuutyöstä turvallisempaa
ja energiatehokkaampaa. Ketjujarru aktivoiotuu automaattisesti suojaamaan sinua työskennellessäsi ja moottorisahan
pehmeäpinnoitteinen takakahva sekä kevyt rakenne varmistavat käyttömukavuuden ja vakauden myös suurilla kierrosnopeuksilla.
Moottoriin sisäänrakennetun suojauksen ansiosta ei ole vaaraa ylikuumenemisesta ja ketjun juuttumisesta.
Ketju on helppo kiristää sivulla olevien mutterien avulla. Vaihda ketjunopeuksien välillä helposti painikkeella: valitse 16 m/s
säästääksesi akkuenergiaa tai 20 m/s nopeampaan ja tehokkaampaan leikkuuseen.
Ohjauspaneelin merkkivalot näyttävät kaikki tarvittavat tiedot, kuten ketjun nopeuden, akun varaustason ja ketjujarrun
kytkennän tilan, selkeästi jopa voimakkaassa auringonvalossa.
Voit myös tarkistaa helposti ketjua voitelevan öljyn määrän läpinäkyvän säiliöikkunan kautta
Voimanlähde Litiumioniakku
Teho 1.2 kW
Suositeltu akkukapasiteetti 4 Ah
Moottorin tyyppi Hiiliharjaton
Suurin moottorin nopeus 11000 rpm
Ylikuormitussuoja Kyllä
Jännite 48 V
Litiumakun nimellisteho 192 Wh
Työskentelyaika (+/- 20%) 12 min
Sis. 4 Ah akku ja pikalaturi
SKU: PROMO_CS700EKIT
Valmistaja: Stiga